VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY


 Environmentální vzdělávací programy pro školky, školy, mateřská centra  jiné  kluby v místě působení našich členů (Brno, Náměšť nad Oslavou, Velká Bíteš a okolí). 

Přijedeme za vámi. Program může probíhat v interiéru, nebo venku ve vašem okolí. 

PROGRAMY: 

Proč na jaře ptáci zpívají?

Poznáme,  že má každý ptáček jiný zpěv.

Prozkoumáme různé tipy ptačích hnízd.

Vyzkoušíme si při hře, jak ptáci krmí svá mláďata.

Zjistíme, kteří ptáci se k nám na jaře vrací ze zimovišť.

Naučíme se popis ptačího těla a prozkoumáme vzhled ptačího peří.

Kde pak ty ptáčku hnízdo máš?

Interaktivní program, který děti provede životem ptáků v jarních měsících. V programu se střídají pohybové hry, tvoření, zkoumání. 

Po společném programu jsou pro děti připravený ptačí aktivity, které si děti vybírají podle svého zájmu (ptačí puzzle, omalovánky, dalekohled, ptačí hnízda, knihy a další).

Školka po programu získá kartičkový atlas městských ptáků do kapsy, který mohou využívat na každodenních procházkách.

V mateřském centru si děti s rodiči odnesou vlastní ornitologické deníčky s obrázky s probranými druhy ptáků, které si mohou s rodiči doplnit a dozdobit na svých dalších toulkách přírodou.

Pro školáky je připravena projektová výuka, během které je společný program i samostatná práce, při které mohou zkoumat a vyplňovat  vlastní pracovní listy, které si odnesou  s sebou domů. 

Cena: 40,-/dítě + 4,-/km

Díky každému vašemu příspěvku můžeme připravovat pro děti nové aktivity a vytvořit tak program ještě nápaditější a kvalitnější. Přispíváte také na péči o krajinu kolem vás.  Děkujeme!  

Interaktivní program pro děti asi od 3 let do 12 let (program vždy upravuji podle věku dětí). 

Délka programu: minimálně 1,5 hodinyDěti vnímají přírodu jako něco fantastického, tajemného, záhadného. Tak je v jejich objevování pojďme podpořit.   

Myslíme si, že probuzený zájem o přírodu u dětí už nikdy nevyhasne. Ne každého pohltí. Ale láska k přírodě je v srdci člověka celý život. A co milujeme, to se přirozeně snažíme chránit, pečovat a předávat dál do dalších generací.